Radi si ráno dlhšie pospíte? 5 Dôvodov prečo sa toho nevzdať

lampe / lamp

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aké ťažké je byť nočnou sovou vo svete ranostajov? Robí vám problém ráno vstať z postele a nedokážete nič poriadne urobiť až do popoludnia? Áno, poznáme to, je to trápenie. A preto nadviažeme na článok z minulého týždňa, ale tentokrát otočíme stranu a dáme všetkým vám “nočným sovám” pár dôvodov, prečo je dobré aby ste svoje zvyky nemenili, ak to vaše zamestnanie samozrejme dovoľuje.

  1. Ste viac kreatívni

V mnohých výskumoch bolo dokázané, že ľudia, ktorí zostanú v noci dlhšie hore sú viac extrovertné povahy a zvyknú mať aj viac kreatívnych nápadov a tým pádom aj vyššie platy.

  1. Za deň stihnete oveľa viac

Jednoducho preto, že cítite že máte k dispozícii o pár hodín viac. I keď je už väčšina pracovného dňa za vami a večer ešte stihnete jednu- dve ďalšie aktivity, stále máte ešte pár hodin, ktoré môžte využiť trebárs na prečítanie si dobrej knihy, štúdium, napísanie blogu či pozretie si obľúbeného seriálu v TV. Všetko predtým ako zaspíte.

  1. Nikto vás neruší

Každý ranostaj sa musí vysporiadať s rozprávaním kolegov, zvonením telefónov v kancelárii, mítingami alebo notifikáciami zo sociálnych sietí či neustálne prichádzajúcich emailov počas svojho pracovného dňa. Nočné sovy toto riešiť nemusia, pretože keď pracujú oni, svet ranostajov už zvykne oddychovať.

  1. Cítite sa pokojnešie  

Keďže nočné sovy sa neunavia tak rýchlo ako ranostaji, ktorí fungujú už od skorého rána, nemajú pocit stresu že musia všetko dokončiť do určitej hodiny. Máte na konci dňa k dispozícii viac času porozmýšľať o všetkých maličkostiach, na ktoré ste počas dňa nemali čas a vyčistiť si tak pred nasledujúcim dňom hlavu.

  1. Nepotrebujete toľko spať

Keďže ranostaji vo všeobecnosti potrebujú 7-8 hodín kvalitného spánku nato, aby fungovali tak ako treba a prirodzene sa unavia už okolo 9-10 večer, nočné sovy sú schopné fungovať na kratšom spánku. To znamená, že tento čas môžu využiť na to, aby boli kreatívní, vymýšľali a generovali nové nápady. A spánok dohnali tým, že vstanú nasledujúce ráno až neskôr.

Pre obe kategórie ľudí z toho vyplývajú rovnako výhody ako i nevýhody. Je to prispôsobené tomu, kto ste a ako vaše telo a mozog dokážu prirodzeným spôsobom fungovať. Našťastie mnoho firiem a biznisov už ľuďom umožňuje a poskytuje pracovať počas flexibilnej pracovnej doby a taktiež vidia aké dôležité je dať ľuďom slobodu pracovať keď je to pre nich a ich telo prirodzené. Touto cestou vedia ľudia viac dokázať, vyprodukovať, sú šťastnejší a zdravší. Takže v podstate vyhráva každý. Aj zamestnanec a aj zamestnávateľ.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezabudnite na povinné pole.