5 výhod prečo vstávať spolu so slnkom

stunning lifestyle imagery for modern creatives... check out another scenery / perspective

Vo všetkom čo každý deň robíme sú nejaké výhody a nevýhody. Štýl ktorým pracujeme, ako a čo si obliekame, činnosti ktoré vykonávame v určitú hodinu. Toto všetko je ovplyvnené jedným dôležitým faktorom. Či sme “ranostaji” alebo skôr “nočné sovy”. Túto tému si podrobnejšie rozoberieme na našom blogu tento ale aj budúci týždeň.

Tento týždeň sa bližšie pozrieme nato, prečo je lepšie vstať skôr ako ostatní.

Výhody vstávania so slnkom

Namierte si to do fitka

Nič vás lepšie nezobudí a nepripraví na nadchádzajúci deň ako pohyb. Či už preferujete pokojnú jógu, beh alebo poriadne si dať do tela vo fitku. Ďalšou výhodou je, že fitko budete mať takmer prázdne a samozrejme budete mať voľnosť naplánovať si vaše poobedné či večerné aktivity podľa vlastných predstáv.

Máme ešte jedno plus. Je len malá šanca, že budete musieť vaše ranné cvičenie zrušiť kvôli neočakávanému mítingu, čo sa ale môže dosť často v popoludňajších hodinách stať .

Budete extrémne produktívní

Tesne po prebudení je vaše telo a mozog najčerstvejšie. Máte dostatok energie aby ste doslova “odhryzli” veľký kus práce z vášho dňa.

Ľahšie vyriešite zložité úlohy

Hlavným dôvodom je, že váš mozog je ráno najvýkonnejší a riadne oddýchnutý. Samozrejme iba vtedy, ak ste si počas noci dopriali kvalitný  7, no ideálne 8 hodinový spánok. Ste schopní okamžite reagovať. Riešenia na zložité úlohy sa budú hľadať oveľa jednoduchšie a rýchlejšie ráno.

Skoré rána sú tichšie- PLÁNUJTE

Skorým ránom myslíme 6 alebo 7 hodín ráno, nie o 10 hodín doobeda. Čas, kedy sa väčšina ľudí ešte len pripravuje na začiatok dňa. Ak sa do kancelárie dostanete skôr, môžte si v kľude naplánovať všetky vaše aktivity, vyprázdniť svoju emailovú schránku a to všetko bez toho, aby vás rušili hlasné debaty kolegov, zvuk kávovaru či rôzne notifikácie alebo náhle porady.

Ste schopní predvídať problémy

V mnohých výskumoch sa zistilo, že ľudia, ktorí si vedia ráno privstať, sú lepšie schopní predvídať problémy a taktiež ich aj efektívne minimalizovať. To samozrejme pozítívne vplýva na ich úspech vo svete biznisu.

 

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezabudnite na povinné pole.