Ako “byť jednoducho šťastný“ pomôže k úspechu (..nielen v práci)

msp_0903_3122

Šťastie je relatívny pojem a pre každého z nás to znamená niečo iné. Ale jedno je isté, je nevyhnutne potrebné k úspechu. Nielen v práci, ale v živote ako takom.

Čo môžte urobiť aby ste dosiahli “to správne množstvo štastia” ktoré bude mať pozitívny efekt na váš život, prácu a vzťahy a aké faktory ovplyvňujú vaše momentálne šťastie?

O čo sa usilovať aby ste boli štastní

  • Vnútorný pokoj

Byť v pohode so svojou momentálnou životnou a finančnou situáciou, miestom na bývanie, prácou. Život nie je vždy dokonalý ale akceptujte to čo máte a buďte hrdí na to, čo ste doteraz dosiahli.

  • Balans

Myslíme tým balans medzi prácou a súkromným životom. Nastavte si presné mantinely medzi svojim pracovným a súkromným životom. Najmä ak pracujete z domu a ak nie, snažte sa nikdy si nenosiť prácu zo sebou domov. Necíťte sa zle alebo previnilo ak neodpoviete na pracovný email alebo nezodvihnete pracovný telefonát po 17.00 hodine. “Vypnúť “ a venovať sa relaxu sa neustále ukazuje ako niečo, čo ľuďom pomáha zvýšiť motiváciu, produktivitu a kreativitu.

Vyhraďte si každý deň chvíľu, keď budete robiť činnosti ktoré vám robia radosť, napĺňajú vás a robia vás šťastnými, či už je to maľovanie, cvičenie alebo čítanie knihy.

  • Zdravá, pestrá strava a dostatok spánku

Zdravá, pravidelná a pestrá strava dodá vášmu telu dostatok “benzínu” na dlhé a náročné dni v práci. Budete môcť rozmýšlať s čistou hlavou a nebudete pociťovať rapídne poklesy energie.

Zásobte svoje poličky a chladničku zdravými a pestrými potravinami ako je: avokádo, orechy, listová zelenina, kvalitná káva, tmavá čokoláda či celozrnné pečivo a sledujte ako sa zvýši aj vaša energia. Nezabúdajte samozrejme ani na pitný režim, najlepšie čistú vodu.

Doprajte si 7-8 hodín kvalitného spánku denne. Snažte sa líhať si a vstávať v približne tom istom čase každý deň. Aj cez vikendy.

Dobrý tip:  Ak máte problém všetko počas dňa stihnúť, skúste vstať o hodinu skôr. Ranné ticho a kľud vám pomôže k tomu aby ste toho stihli počas dňa oveľa viac.

  • Majte radi svoju prácu, alebo aspoň jej časti

Hovori sa:

“Ak máte svoju prácu radi, už nikdy nebudete musieť pracovať”.

Snažte sa nájsť aspekty, ktoré máte na svojej práci naozaj radi. Veci ako: flexibilný pracovný čas, vzťahy s kolegami, možnosť byť kreatívny či povedať svoj názor na vec alebo problém.

  • Obklopte sa pozitívnymi ľudmi

Urobte si okolo seba okruh pozitívnych ľudí. Ľudí s ktorými radi trávite svoj čas, ktorí vás podporujú, nesúdia a rešpektujú. Ľudia ktorí vás majú radi preto kto ste, poradia a pomôžu a budú pri vás stáť keď to budete najviac potrebovať.

  • Viac cestujte

Cestovanie rozširuje obzor. Pomáha “dobyť baterky”, ponúka nové a kreatívne cesty ako sa pozerať na veci, dopĺňa energiu a prináša akúsi šťavu do života. A koniec koncov, robí ľudí šťastnými. A pritom to nemusí byť ani drahé, ďaleko a nadlho. Stačí aj deň niekde v prírode či inom meste aby ste sa dokázali na veci pozrieť z inej, čerstvej perspektívy.

Ak tieto tipy zakomponujete do vášho života zistíte, že dobré veci sa začnú diať takmer okamžite. Budete sa viac usmievať, budete mať obrovské množstvo energie a zistíte, že máte nové nápady tam, kde ste predtým nevideli riešenie. Ľudia budú chcieť tráviť čas vo vašej spoločnosti. Je to o všímaní si maličností a nejaký čas to trvá, ale oplatí sa to.

 

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezabudnite na povinné pole.