5 kníh o podnikaní, ktoré by si mali prečítať aj ľudia, čo nepodnikajú

 „Keď dáte hladnému rybu, nakŕmite ho v dnešný deň. Keď ho naučíte ryby chytať, nasýtite ho na celý život.“ ( neznámy autor )

Po poslednom článku o knihách, ktoré vôbec nie sú o podnikaní, ale môžu pomôcť vášmu biznisu nám to nedalo a povedali sme si, že to celé skusíme trochu otočiť:

Existujú knihy výlučne o podnikaní, ale mali by si ich prečítať všetci?

Určite. Teda, ak nie ste práve indián z amazónskych pralesov, ale podobne ako drvivá väčšina ľudí na tejto planéte potrebujete k životu peniaze. Existujú skvelé knihy o podnikaní a súvisiacich odboroch, akými sú investovanie, financie, marketing, či predaj, ktoré dokážu pomôcť hocikomu, kto sa chce mať po finančnej stránke lepšie. A kto by nechcel.

Tu je pár skvelých knižiek, ktoré vám s tým pomôžu:

Robert G. Allen – Mnohonásobný zdroj príjmov

images1

Ako o nej povedal jeden z najúspešnejších investorov všetkých čias Larry Williams, ak nedokážete s touto knihou zarobiť peniaze, overte si pulz. Ste pravdepodobne mŕtvy.

Autor tejto knihy sa zviditeľniľ tým, že pre televíznu show sa stavil, že dokáže finančne postaviť na nohy kohokoľvek a náhodne si na úrade práce z radu vybral troch ľudí. Do 90 dní mali na účte v banke 5000 dolárov a jedna z dvojíc zarobila v ďalších dvanástich mesiacoch 100 tisíc dolárov.

Naozaj nikde nie je pokope toľko skvelých praktických rád, ako si zvýšiť príjem, začať podnikať a kde investovať peniaze, ako práve v tejto knižke. Je síce trochu staršieho vydania, no zato písaná veľmi zrozumiteľne aj pre laikov.

Robert Kiyosaki – Bohatý otec, chudobný otec

images-11

Kniha je o tom, čo bohatí učia svoje deti a chudobní nie. Mnohí ju zatracujú, práve kvôli jednoduchosti, s akou je napísaná. Vyčítalo sa jej, že obsahuje plno klišé a recykluje známe pravdy.

Faktom, ale je, že patrí medzi najúspešnejšie knihy o podnikaní vôbec a autorovi sa podarilo zmeniť spôsob myslenia o peniazoch tisícom ľudí.

Táto kniha supluje základy finančnej gramotnosti, ktoré nás nikto v škole nenaučil. Dajte ju prečítať svojim deťom.

Timothy Ferriss – 4 hodinový pracovný týždeň

images

Ako pracovať pár hodín v týždni, užívať si viac voľného času a pri tom zarábať viac? Na tieto otázky odpovedá Tim Ferriss vo svojej knižke, kde dáva praktické rady o podnikaní, marketingu a time manažmente.
Knižka je písaná tak, aby z nej mal osoh aj človek, ktorý podnikať neplánuje. Navyše obsahuje prípadové štúdie a skúsenosti ľudí, ktorí si podľa knihy zariadili to, čomu Ferriss hovorí životný štýl nových bohatých, teda nie pracovať roky a užívať si potom, ale pracovať efektívnejšie a vyhradiť si čas na užívanie už teraz.

George S. Clason – Najbohatší muž v Babylone

images-21

Nadčasové dielo na tému spravovania osobných financií, ktoré o chvíľu oslávi stovku, ale pritom má stále čo povedať. Dej knihy je vystavaný na podobenstvách, ktoré sú zasadené do starovekého Babylonu. Na pútavých príbehoch z dávnej minulosti sa, tak čitateľ oboznámi zo základnými princípmi a praktickými radami, ako si zlepšiť vlastnú finančnú situáciu, zbaviť sa dlhov a nasmerovať svoj život k finančnej prosperite.  

Og Mandino – Najväčši obchodník na svete

images-31

Či už sa to niekomu páči alebo nie, obchodujeme a predávame všetci. Zamestnanec musí často vedieť “predať” svoj nápad šéfovi, žiak v škole sa musí vedieť predať pri skúškach, predávame sa, keď chceme uspieť na pracovnom pohovore alebo len jednoducho obhajujeme svoju myšlienku.

Obchodovanie a predaj sú staré ako ľudstvo samé a je to zručnosť, ktorú sa oplatí naučiť. Táto kniha je navyše o predaji so srdcom. Učí obchodovať tak, aby z toho mali úžitok všetky zúčastnené strany. Je skôr o motivácií a správnemu postoju k životu, ako o konkrétnych predajných technikách. Siahnite po nej, ak potrebujete, aby vás niečo nakoplo a dodalo energiu k prekonaniu prekážok.

Ak máte aj vy nejaké tipy na skvelé knihy z oblasti podnikania a time manažmentu, podeľte sa s nami o ne prosím v komentároch pod článkom.

 

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezabudnite na povinné pole.