Vytvorte si príťažlivú budúcnosť

10046493926_5cd08a26fa_z

V tridsiatych rokoch minulého storočia prebehol známy výskum, ktorého cieľom bolo zistiť, ktoré faktory prispievajú k zvýšeniu pracovnej výkonnosti. Tím sociologov pod vedením profesora harvardskej obchodnej akadémie Eltona Maya sa vybral do tovární, aby zistil, aký vplyv má zvýšená intenzita osvetlenia na výkonnosť pracovníkov pri výrobných linkách. Na pozorovanie si vytipovali tri skupiny robotníkov.

Prvá skupina robotníkov pracovala pri zosilnenom osvetlení, druhej skupine intenzitu osvetlenia znížili a tretiu pozorovali dalej pri nezmennených podmienkach. Výsledky boli dosť prekvapujúce.

Podľa očakávaní, u skupiny so zvýšenou intenzitou osvetlenia došlo k výraznému nárastu výkonnosti a pocitu pohody pri práci. Avšak takmer k rovnakému zvýšeniu pracovného výkonu došlo aj v zvyšných dvoch skupinách.

Na základe dalších pokusov, došiel výskumný tím k záveru, že jediným kľúčovým faktorom, ktorý pozitívne ovplyvnil pracovný výkon zamestnancov bolo vedomie, že niekto venuje pozornosť ich úsiliu.

Čo sa meria, sa aj dokončí

Podľa záverov organizácie „American Society of Training and Development“ pravdepodobnosť, že dokončíte činnosť, ktorú niekto meria a kontroluje, stúpa zo 40 až na 95 percent!

A toto je problém ktorý stále ťaží nielen výsledky mnohých firiem ale v podstate každý aspekt ľudského života. 

Napríklad: ďalšia štúdia ktorú urobil Americký žurnál preventívnej medicíny na vzorke približne 1700 dospelých amerických jedincoch s nadváhou alebo obezitou.

Jedinci, ktorí si zaznamenávali každé svoje jedlo počas dňa zhodili 2 krát viac hmotnosti ako tí, ktorí si svoje jedlo počas dňa nikam nezaznamenávali.

Ak každý deň obetujete iba minútu, aby ste skontrolovali, či to, čo robíte vedie k cieľom, ktoré ste si vytýčili, výrazne zvýšite pravdepodobnosť ich úspechu.

Nemusíte tomu veriť, môžete sa rovno presvedčiť sami.

Zaregistrujte sa na mesiac zadarmo do Clevorku a po mesiaci poctivého merania svojich aktivít, si porovnajte svoje dosiahnuté výsledky s predošlým obdobím.

Ak urobíte denne aspoň jeden krok k cieľu, po mesiaci budete doslova šokovaný, o aký ohromný kus cesty ste sa posunuli. Vytvorte si svoju budúcnosť už dnes.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezabudnite na povinné pole.