NLP pre manažérov: 5 krokov k okamžitému zvýšeniu sebavedomia

16241388115_fec39f427a_b

NLP (Neuro-linguistic programming) je psychoterapeutická metóda, ktorá sa zaoberá rýchlou zmenou ľudského správania pomocou účinných techník pracujúcich s psychikou a podvedomím.

Techniky NLP sa používajú na zvládanie emócií, strachu a rôznych fóbií a zvyšovanie sebavedomia a vnútornej motivácie.

Je nesmierne obľúbená medzi vrcholovými športovcami a TOP manažérmi, ktorý ju používajú ako psychickú prípravu pred podaním vrcholových výkonov. S NLP pracuje napríklad golfista Tiger Woods, tenistka Serena Williams a Andre Agassi alebo známi business mentori ako Anthonny Robbins a Paul McKenna.
Existuje množstvo seminárov a školení, kde sa vrcholoví manažéri a obchodníci učia týmto technikám.

Predstavíme vám jednu z týchto techník. Venujte sa jej 5 minút denne a začnete na každodenné náročné situácie reagovať energickejšie, s istotou a vierou vo vlastné schopnosti.

5 krokov k okamžitému zvýšeniu sebavedomia:

  1. Spomeňte si na okamih, kedy ste sa cítili naozaj, naozaj sebavedome. Predstavte si ho so všetkými podrobnosťami – snažte sa vidieť a počuť, to čo ste vtedy vnímali a prežiť pocit, ktorý ste cítili.
  2. Pri premietaní tejto spomienky vo svoje predstave zjasnite a zvýraznite farby, zosilnite zvuky a umocnite pocity.
  3. Kým prežívate príjemné pocity, spojte palec a prostredník na jednej ruke. Odteraz zakaždým, keď spojíte palec a prostredník, pocítite rovnaké pocity.
  4. Niekoľkokrát opakujte kroky 1-3, až kým jednoduché spojenie palca a prostredníka nebude reflexne vyvolávať tento pocit z vašeho vnútra.
  5. Predstavte si situáciu, ktorá vás čaká a v ktorej potrebujete silnejšiu motiváciu. Predstavujte si, že všetko prebieha vynikajúco – presne podľa vašich predstáv. Snažte sa vnímať, počuť a cítiť sa v tejto situácii rovnako príjemne.

Týmto cvičením ste si vytvorili “spínač pozitívnej motivácie”. Ak sa ocitnete v náročnej situácii, kde potrebujete konať energicky, spojte palec s prostredníkom a vaše podvedomie vás rýchlo prenesie do stavu psychickej pohody, ktorý ste si natrénovali.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezabudnite na povinné pole.