5 najväčších autorít na tému time manažmentu a osobného rozvoja

stiahnuť

Pri každej činnosti platí: Ak niečo chcete robiť dobre, učte sa od tých najlepších.

Ak by ste chceli napísať bestseller v nejakej oblasti, postup, ktorý by dával zmysel by bol:

 1. Nájsť podobných autorov, ktorí už predtým dosiahli to, o čo sa vy pokúšate.
 2. Pozrieť si, aké recenzie majú ich diela. A spraviť výber 5 najlepších.
 3. Naštudovať si kľúčové knihy a to najlepšie z nich sa naučiť aplikovať v živote.

Pre oblasť time manažmentu sme už za vás urobilo prvé dva kroky – vybrali sme najlepších autorov a ich bestsellery o úspechu, produktivite a osobnostnom rozvoji.

Staňte sa úspešnými vďaka týmto mentorom:

 

 • Timothy Ferriss

Timothy Ferriss stihol dosiahnúť za svoj život toľko, na čo by iní potrebovali životov minimálne 10.

Má iba 38, ale za ten čas vyštudoval Princeton University, vybudoval úspešný internetový biznis s výživovými doplnkami, vyhral Čínske majstrovstvá v kickboxingu, ovláda yabusame (japonské umenie lukostreľby z chrbta koňa), robil poradcu niekoľkým startup-om ako Shopify a Uber, ovláda 5 jazykov a je držiteľom zápisu v Guinessovej knihe rekordov za najviac otočiek v tangu behom jednej minúty.

Wired magazine ho označil ako  “Supermana zo Silicon Valley”.

A len tak mimochodom napísal 3 medzinárodné bestsellery – Štvorhodinový pracovný týždeň, Štvorhodinové telo a Štvorhodinový šéfkuchár. Prvé dve boli na rebríčku New York Times bestsellrov prvé a tretia kniha bola zase prvá v rebríčku Wall Street Journal.

Jednoducho od Tima Ferrisa sa zrejme oplatí priučiť sa osobnej produktivite a dosahovaniu cieľov, čo poviete?

 

 

 • Jack Canfield

Svetovo uznávaný motivačný rečník, spoluautor Slepačej polievky pre dušu – jednej z najlepšie predávaných kníh za posledných 15 rokov.

Okrem nej má Jack na konte ešte viac ako 250 titulov a 500 miliónov predaných kópií vo viac ako 40 jazykoch.  Rekordných 11 titulov sa stalo absolútnou jednotkou na zozname bestsellerov vydavateľstva New York Times. Behom posledných tridsiatich rokov pomohol státisícom jedincov na celom svete dosiahnuť splnenie ich snov. Canfield je obľúbeným hosťom rozhlasových a televíznych talk-show s celonárodnou pôsobnosťou. Objavil sa vo viac ako 1000 programoch, vrátane Larry King Live, Good Morning America a Oprah Winfrey Show.

Knihu z jeho pera, ktorú pre oblasť osobnej produktivity najviac odporúčame sú jeho Princípy úspechu, kde zhrnul svoje celoživotné poznatky do 64 praktických pravidiel pre úspech.

 

 • Napoleon Hill

Jeho kniha Myslením k bohatstvu patrí medzi najpredávanejšie knihy všetkých čias. V rebríčkoch predávanosti sa nachádza niekde medzi Bibliou a Harrym Potterom.

Napoleon Hill začínal ako novinár. Zlom v jeho živote nastal, keď mu jedného pekného dňa zverili vrámci série článkov o slávnych ľuďoch, spraviť rozhovor s Andrew Carnegiem – jedným z najbohatších a najmocnejších ľudí, akí kedy žili.

Carnegie sa mu zveril, že verí, že existuje jednoduchý vzorec úspechu, ktorý dokáže nasledovať aj úplne priemerná osoba a požiadal ho, aby spravil rozhovory s ďalšími viac ako 500 najúspešnejšími ľudmi tej doby s cieľom sformulovať tento princíp písomne.

Napoleon Hill vrámci svojho výskumu postupne urobil rozhovory s ľudmi ako Thomas Edison, Alexander Graham Bell, George Eastman, Henry Ford, John D. Rockefeller, William Wrigley Jr.Theodora Roosevelt, Woodrow Wilson a mnoho iných.

Projekt trval okolo 20 rokov, počas ktorých sa Hill stal poradcom Carnegieho. Výsledkom týchto študií bola filozofia úspechu spracovaná práve do formy spomínanej knihy – Myslením k bohatstvu.

 

 • Sir Richard Branson

Sir Richard Branson je britský miliardár a podnikateľ, majiteľ značky Virgin, ktorá zahŕňa viac ako 400 samostatných firiem. Jeho majetok má hodnotu 4.9 miliardy dolárov.

Prvý podnikateľský úspech dosiahol už keď mal 15 rokov. Odišiel zo školy a začal vydávať vlastný časopis Student. Keď mal 20 otvoril si zásielkovú službu s hudobnými nosičmi a rok neskôr aj svoj prvý kamenný obchod. V 22 už mal vlastnú nahrávaciu spoločnosť, ktorej prvým klientom nebol nik iný ako samotný Mike Oldfield.

V súčasnosti tento extravagantný miliardár budí pozornosť najmä vesmírnou turistikou – jeho spoločnost plánuje prvé komerčné lety do vesmíru.

Medzi knihy, ktoré by ste si od neho rozhodne nemali nechať ujsť patrí Screw it, let’s do it a jeho autobiografiu – Losing my virginity.

 

 • David Allen

David Allen je v oblasti time manažmentu absolútny guru. Preslávil sa ako autor metódy Getting things done, ktorá sa v knižnej podobe stala bestsellerom – predalo sa viac ako milión výtlačkov a kniha bola preložená do viac ako 30 jazykov .

David sám seba označuje ako extrémne lenivého človeka, ktorý do svojich 35 rokov vystriedal 35 profesií. Živil sa napríklad ako distribútor vitamínov, manažér záhradníckej firmy, či dokonca cvičiteľ karate alebo iluzionista.

Vo svojej knihe David ponúka čitateľom návod na to, ako si uvoľniť myseľ pomocou systému rôznych zoznamov a sústrediť sa vďaka tomu iba na jednu úlohu. Podľa viacerých erudovaných recenzií je to jedna z najlepších kníh v oblasti time manažmentu, ktorá kedy bola napísaná.

Ako sme vraveli – prvé dva kroky sme už urobili za vás. Teraz je rad na vás.

Urobte tretí. Prečítajte si najlepšie knihy, vyberte si z nich, to čo s vami najviac rezonuje a staňte sa najlepšími v tom, čo robíte.

Zdroj: Wikipedia

Komentáre

  Pridať komentár

  * Nezabudnite na povinné pole.