5 kníh pre podnikateľov, ktoré vôbec nie sú o podnikaní

Na to, aby človek uspel v podnikaní, si potrebuje rozvinúť množstvo zručností. Mal by rozumieť účtovníctvu, ovládať aspoň základy marketingu, byť odborníkom na oblasť svojho podnikania a zároveň mať určité právne povedomie.

Potom sú tu však ešte iné veci, ktoré budú rozhodovať o jeho úspechu. Emócie. Bez pocitu vyrovnanosti, harmonických vzťahov, vnútornej spokojnosti a duševného a fyzického zdravia človek nie je schopný dlhodobo sa vyrovnávať s tlakom a zodpovednosťou, ktorá je pri podnikani na neho dennodenne kladená.

Toto je 5 kníh, ktoré síce nie sú o podnikaní, ale maju potenciál pomôcť vám vaše podnikanie vybudovať možno aj viac ako odborné ekonomické znalosti:

Viktor E. Frankl – Hľadanie zmyslu života

41C2r7-HbkL._SX280_BO1204203200_-150x150

Autor, svetoznámy neurológ a psychiater Viktor E. Frankl, prežil väznenie v nacistickom koncentračnom tábore a túto skúsenosť pretavil do tejto knihy. Kniha sa veľmi nezaoberá krutosťami páchanými na väzňoch, ale odpovedá skôr na filozofické otázky ohľadom hľadania zmyslu života, toho, čo človeka presahuje a čo mu dáva zmysel.

Každý podnikateľ si v podnikaní zákonnite prejde ťažkými obdobiami, kedy začne uvažovať, či to čo robí má vôbec zmysel, alebo by mal radšej skončit. A práve vtedy by mal siahnuť po tejto knihe. Ak sa mu podarí zodpovedať si najdoležitejšiu otázku – Prečo to vlastne robím?, nájde v sebe vnútornú silu prekonať všetky prekážky.

Timothy Ferriss – 4 hour body

images-3-260x260

V zdravom tele, zdravý duch. Každý podnikateľ potrebuje svoje telo udržiavať v dobrej telesnej a duševnej kondícii, inak nie je schopný robiť veci naplno. Ako to, ale skĺbiť s nedostatkom času?

Na to v tejto knihe dáva odpoveď Tim Ferriss. Knihu písal v spolupráci so špičkovými športovcami, výživovými poradcami a doktormi. Kým dal dokopy tieto rady, sám prešiel množstvom experimentov, čo ho takmer stálo život.

Výsledkom je súbor rád a techník – ako sa stravovať, ako cvičiť, ako spať menej a omnoho viac, ktoré pri minimálnej časovej investícii prinášajú maximálne výsledky.

Eckhart Tolle – The Power of Now

images-2-150x150

Autor v knihe dáva jednoduchu radu – Najpriamejšia cesta ku šťastiu a spokojnosti je schopnosť naplno žiť v prítomnosti. Je to spôsob, ako sa zbaviť prílišných obáv z budúcnosti, alebo si neustále vyčítať chyby minulosti.

Platí to v podnikaní, aj v živote. Eckhart Tolle vás naučí ako sa sústrediť na prítomnosť a získať duševnú harmóniu a nadhľad nad každou situáciou.

Don Miguel Ruiz – Štyri dohody

51MfVDOlEkL._SX338_BO1204203200_

Kniha Štyri dohody je o takmer zabudnutom učení Toltékov – národa, ktorý kedysi žil na území južného Mexika. Kniha je praktickým návodom, ako nájsť vnútornú slobodu a osobné šťastie.

Táto kniha vám pomôže uvedomiť si, ktoré názory a presvedčenia váš živote a podnikaní limitujú a brzdia. Oslobodiť sa od týchto konceptov a myšlienok vás môže posunúť na ceste smerom k naplneniu a väčšej radosti z práce, ale aj osobného života.

Dale Carnegie – Ako získavať priateľov a pôsobiť na ľudí

images-1

Dnes už klasika na poli osobného rozvoja. Nikto vám nedá tak účinný návod ako jednať s ľuďmi, ako práve Dale Carnegie. Naučiť sa komunikovať s ľuďmi, vedieť ich počúvať a vcítiť sa do ich problém a túžob, to sú zručnosti, ktoré sú v podnikaní neoceniteľné. Ak v týchto činnostiach chceťe byť majster, siahnite po tejto knihe.

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezabudnite na povinné pole.